15.05
Maluchy do… kącika! Kącik Malucha wraca po dłużej przewie na parter Domu Sąsiedzkiego w Przystani Lipowa 15

Gry, klocki, książeczki. A przede wszystkim – koledzy i koleżanki z osiedla! Na parter Domu Sąsiedzkiego w Przystani Lipowa 15 po przerwie wrócił Kącik Malucha. Rodzice i opiekunowie dzieci mogą wpaść tu ze swoimi podopiecznymi, by ciekawie spędzić czas poza domem. To także dla rodziców okazja, by porozmawiać i to nie tylko o rodzicielstwie. Podobne strefy działają także w innych Domach Sąsiedzkich na mapie gdyńskich Przystani. Wystarczy przyjść!

Kącik Malucha to specjalna przestrzeń, którą rządzą dzieci – oczywiście pod opieką rodziców. Tutaj mogą bawić się, rozwijać, a także pobyć wśród rówieśników i uczyć zasad współdziałania w grupie. Dla rodziców i opiekunów to z kolei możliwość spędzenia czasu z dzieckiem poza domem, a także nawiązania nowych znajomości. Kąciki i Strefy Malucha są wyposażone w gry i zabawki, specjalne maty do siedzenia na podłodze, a także m.in. krzesełka do karmienia.

–  Można spokojnie powiedzieć, że Strefy Malucha odmładzają Domy Sąsiedzkie. To oferta z której chętnie korzystają gdynianie i gdynianki już od najmłodszych lat. Bywa, że tutaj także rodzą się nowe inicjatywy, które potem realizowane są w Domach Sąsiedzkich. Cieszymy się, że maluchy i opiekunowie czują się tu jak u siebie, bo to właśnie ich przestrzeń – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Kącik Malucha w Domu Sąsiedzkim na Wielkim Kacku funkcjonował na parterze budynku, a w lutym 2020 roku został tymczasowo zamknięty. Było to związane z tymczasowym przeorganizowaniem Przystani w punkt pobytowy dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie. Po tym, jak ostatni mieszkańcy opuścili „Lipową”, parter budynku został przeznaczony na realizację jednego z programów pomocowych, a Kącik Malucha ulokowany został na piętrze. Program się skończył, więc Strefa Malucha wróciła na swoje dotychczasowe miejsce.

Udział w spotkaniu wzięło udział kilkoro mieszkańców, w tym spore grono uradowanych dzieci. Na gości, poza masą zabawy, czekał słodki poczęstunek oraz malowanie buziek. Kącik Malucha w Domu Sąsiedzkim w Przystani Lipowa 15 działa przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF.

–  Spotkaliśmy się dziś z kilkoma stałymi bywalcami, ale widzimy też nowe twarze. Bardzo nam miło! Zachęcamy do odwiedzin Kąciku Malucha wszystkich chętnych  – mówi Urszula Królikowska, animatorka społeczna Domu Sąsiedzkiego Przystani Lipowa 15.

Kącik Malucha na parterze Domu Sąsiedzkiego w Przystani Lipowa 15 będzie działała w maju w  poniedziałki w godz. 15.00-18.00 oraz w piątki w godz. 10.00-13.00. Podobne miejsca funkcjonują także w innych centrach sąsiedzkich: Przystani Wiczlińska 50A (poniedziałki w godz. 10.00-13.00 i środy w godz. 12.00-15.00. W środy w godz. 10.00-12.00 odbywają się także spotkania integracyjne dla rodziców Strefy Malucha), Przystani Opata Hackiego 33 (środy godz. 10.00-15.00 i czwartki w godz. 15.00-19.00), Przystani Śmidowicza 49 (poniedziałki i środy w godz. 10.00-13.00), Przystani Chabrowa 43 (poniedziałki i wtorki w godz. 10.00-12.00) oraz w Przystani Chylońska 237 (wtorki w godz. 16.00-19.30 oraz środy w godz. 11.00-15.00).

Harmonogramy czerwcowych spotkań zostaną opublikowane pod koniec maja. Mieszkańcy i mieszkanki znajdą tam nie tylko wydarzenia dla dzieci, ale także szeroka oferta wydarzeń i spotkań dla młodzieży, dorosłych i seniorów. Szczegóły na www.przystan.gdynia.pl.

 

Inne wydarzenia w okolicy

Czerwiec

Maj

Czerwiec

Lipiec
Brak zaplanowanych wydarzeń na ten miesiąc