22.09
Punkt Informacyjny Gdyńskiego Centrum Kontaktu w Przystani Śmidowicza 49

Od 23 września, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 16:00 działać będzie punkt informacyjny Gdyńskiego Centrum Kontaktu. Mieszkańcy będą mogli uzyskać w nim pomoc przy szeregu urzędowych tematów:
– miejscu załatwienia danej sprawy;
– wymaganych dokumentach;
– sposobie załatwienia sprawy;
– drukach i opłatach związanych z załatwieniem sprawy;
– czasie załatwienia sprawy;
– trybie odwoławczym;- wydarzeniach, akcjach, programach dla mieszkańców organizowanych w mieście;
– danych zawartych na stronach internetowych Gdyni.

– Gdyńskie Centrum Kontaktu zostało powołane po to, by w sposób maksymalnie przyjazny możliwe było załatwienie jak największej liczby spraw przez mieszkańców. Nowa infolinia miejska czy rezerwacja wizyt online to część z działań, a teraz wprowadzane są kolejne usługi w gdyńskich dzielnicach, co bezpośrednio wpływa na jakość świadczonych usług i przede wszystkim ich bliskość – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

W punkcie informacyjnym będzie można uzyskać pomoc przy założeniu profilu zaufanego czy konta mieszkańca, które umożliwia szybką rejestrację spotkań w urzędzie. Przyjmowane będą również wnioski o kartę mieszkańca, a także wydawane gotowe karty. W Przystani Śmidowicza znajdować się będzie także tzw. wrzutnia na dokumenty, poprzez którą mieszkańcy będą mogli dostarczyć do miejskich urzędników wszelkie wnioski, podania i pisma

– Zależy nam, by mieszkańcy Gdyni mieli jak najłatwiejszy dostęp do urzędu i mogli załatwiać sprawy na wiele sposobów: szybko i sprawnie. Temu właśnie służy otwarcie kolejnego punktu informacyjnego wraz z wrzutnią dokumentów czy na przykład usługa InPost Urząd24, którą uruchomiliśmy w ubiegłym tygodniu i dzięki której gdynianie mogą przekazywać urzędowe dokumenty poprzez paczkomat – tłumaczy Rafał Klajnert, sekretarz miasta i dyrektor Urzędu Miasta Gdyni.

Inne wydarzenia w okolicy

Styczeń

Grudzień

Styczeń

Luty
Brak zaplanowanych wydarzeń na ten miesiąc