27.03
Spotkajmy się… online!

Sednem domów sąsiedzkich w gdyńskich Przystaniach są relacje. Mieszkańcy i mieszkanki mogą się tu lepiej poznać, nawiązać nowe przyjaźnie, a także nauczyć się czegoś nowego od sąsiadów lub podzielić się swoimi pasjami. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania…online. 

Na Facebooku Przystań Gdynia – sieć centrów sąsiedzkich, a także w grupach domów sąsiedzkich publikujemy ciekawe sposoby na spędzenie wolnego czasu w domu.

W piątki czekać was będą przepisy, które wkrótce razem przerobimy na warsztatach kulinarnych. Przygotowaliśmy także prostą instrukcję szycia worko-plecaków czy wskazówki,  jak rozmawiać z najmłodszymi o wirusach i profilaktyce zdrowia. A w przygotowaniu kolejne, ciekawe materiały!

Specjalny cykl spotkań trwa także na grupie Przystani Lipowa 15. Można tam zobaczyć specjalnie przygotowane filmy instruktażowe lub transmisję na żywo z zajęć prowadzonych przez sąsiadów i sąsiadki, którzy współtworzą dom sąsiedzki w Przystani Lipowa 15. Na chętnych czekać będą joga z Agnieszką (poniedziałki, godz. 18.30), szachy dla dzieci od lat 7 z Faridem (wtorki, godz. 17.00), gimnastyka z Patrycją dla dzieci od lat 7 (środy i piątki, godz. 17.00), ćwiczenia dla dorosłych „Zgrabna sylwetka” z Patrycją (środy i piątki, godz. 17.45).

Żeby zobaczyć filmy i transmisje na żywo należy dołączyć do grupy sąsiedzkiej na FB Gdynia Przystań Lipowa 15. Program godzinowy zajęć został przygotowany tak, by został odwzorowany harmonogram zajęć w domu sąsiedzkim.

Zachęcamy także pozostałych sąsiadów do dzielenia się swoimi pomysłami na ciekawe spędzanie czasu w domu. Opublikujemy je w grupach domów sąsiedzkich!

Przystań Gdynia – sieć centrów sąsiedzkich, Gdynia Przystań Lipowa 15, Gdynia Przystań Chylońska 237, Gdynia Przystań Śmidowicza 49, Gdynia Przystań Opata Hackiego 33.

– Mamy stały kontakt z naszymi sąsiadami i sąsiadkami. Wiemy, że tęsknią za spotkaniami w Przystaniach i nie mogą się doczekać wznowienia zajęć. Ale jesteśmy także przekonani, że stosowanie się do aktualnych zaleceń i tymczasowe pozostawanie w domu służy bezpieczeństwu nas wszystkich. Dlatego szukamy sposobów podtrzymywania i umacniania sąsiedzkich więzi także w trakcie społecznej kwarantanny – mówi Aleksandra Markowska, dyrektor Laboratorium Innowacji Społecznych, koordynującego sieć gdyńskich centrów sąsiedzkich Przystań.  

Inne wydarzenia w okolicy

Październik

Wrzesień

Październik

Listopad
Brak zaplanowanych wydarzeń na ten miesiąc