08.07
Zadbaj o zdrowie w Przystani Widna 2A

Wakacje są od tego, żeby zwolnić tempo. Jednak nie wtedy, gdy chodzi o zdrowie. Dlatego, gdy nadarza się okazja, by przebadać się bezpłatnie i bez wielomiesięcznego oczekiwania – warto z niej skorzystać! Mieszkańcy i mieszkanki Witomina oraz okolic będą mogli w najbliższych dniach skonsultować się w Przystani Widna 2A ze specjalistami z zakresu zdrowia. Będzie można wykonać m.in. analizę składu ciała, pomiar gęstości kości, cholesterolu, glukozy czy ciśnienia.

Bezpłatne badania i spotkania prozdrowotne w Przystani Widna 2A (Witomino, ul. Widna 2A) odbędą się w środę, 10 lipca. Wydarzenie organizowane jest przez Gdyńskie Centrum Zdrowia we współpracy z Domem Sąsiedzkim w Przystani Widna 2A. Od godz. 10.00 do godz. 13.00 będzie można skorzystać z konsultacji i badań:

· dietetyka (analiza składu ciała wraz z konsultacją dietetyczną),
· pielęgniarzy (pomiar cholesterolu, glukozy, ciśnienia krwi),
· profilaktyki raka piersi (nauka samobadania piersi),
· farmaceutycznej (konsultacja z farmaceutą),
· stanowiska NFZ tj. profilaktyka raka jądra, profilaktyka higieny jamy ustnej.

Co więcej, tuż obok Domu Sąsiedzkiego zaparkuje osteobus, czyli specjalnie dostosowany bus, w którym będzie można wykonać pomiar gęstości kości narzędziem FRAX oraz dowiedzieć się więcej o profilaktyce osteoporozy. Osoby zakwalifikowane do kolejnego etapu skorzystają z badania densytometrycznego i wizyty lekarskiej. Program jest adresowany głównie do kobiet powyżej 65 roku życia oraz kobiet w wieku 40-64 lat z ryzykiem złamania osteoporotycznego.

– To wyjątkowe spotkanie, podczas którego będzie można otrzymać wsparcie edukacyjne oraz skorzystać z konsultacji lekarskich. Uczestnictwo umożliwia lepsze zrozumienie własnego stanu zdrowia i podejmowanie świadomych decyzji dotyczących jego ochrony. Sąsiedzi, sąsiadki, dbajmy o siebie – mówi Dorota Wiśniewska, animatorka społeczna z Laboratorium Innowacji Społecznych, jednostki koordynującej Dom Sąsiedzki w Przystani Widna 2A.

Na badania warto się zapisać, w tym celu wystarczy zadzwonić pod numer tel. +48 800 805 100.

W trakcie wydarzenia będzie także możliwość wyrobienia Karty Mieszkańca.

Inne wydarzenia w okolicy

Lipiec

Czerwiec

Lipiec

Sierpień
Brak zaplanowanych wydarzeń na ten miesiąc