18.08
Rodzinny bushcraft | wydarzenie plenerowe
wtorek, 17:00 - 19:30

Sezon urlopowy w pełni, piękna, letnia pogoda nas rozpieszcza i zachęca do tego, by spędzać czas na świeżym powietrzu. Tym, którzy zostali w mieście, proponujemy warsztaty „Rodzinny Bushcraft”, które odbędą się we wtorek (18.08) o godzinie 17:00. Zapraszamy rodziny z dziećmi (grupa docelowa to dzieci w wieku 5–10 lat wraz z opiekunami) do uczestnictwa w plenerowych zajęciach, w trakcie których zgłębimy temat przygotowywania schronienia, dowiemy się, jakiej wody nie pić i jak ją uzdatnić, a także nauczymy się rozpalać ognisko bez zapałek.

Obowiązują zapisy: 📧 lipowa15@lis.gdynia.pl ☎️ 58 727 39 27

Miejsce zbiórki to nowy Park na ulicy Starodworcowej. Stamtąd wyruszymy do lasu w pobliżu Jeziora Kackiego (Użytku Ekologicznego).

Warsztaty poprowadzi Piotr Marciniak — Instruktor harcerstwa, instruktor na zielonych szkołach, pasjonat bushcraftu i survivalu. Propagator idei „Leave no Trace”. Leśny kucharz. Członek Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu. Uwielbia prace z dziećmi w terenie.

Przypominamy tradycyjnie o dystansie społecznym podczas wydarzenia i maseczkach. Dbajmy o siebie po sąsiedzku także w tym względzie.

Zapraszamy!
Wydarzenia w Przystani